Erbain kolye-erbain yüzük

Erbain İdrissiye

Allâh-u Tealla o kişiyi onun zulmünden halas eder (kurtarır).    Her kim uyuyacagı vakit bu isimlerle dua ederse Allih-u Tealla o isimlerden herbirine mukabil kendisine yetmiş bin (bir rivayet yedi yüz bin) melek gönderir ki onlar (günahlannın bağışlanması için istiğfar ederler, ona dua ederler ve) bazen onun için sevaplar yazarlar,

Erbain İdrissiye
  • 09 Eylül 2019, Pazartesi 11:28

“Esma-i Erbeıyn-i İdrisiyye” adı ile maruf bulunan bu esmalar, Hz. İdris (a.s.)'in ezkarındandır. Sühreverdi Hazretleri, bu esmalara devam ederek büyük makamlara ulaşmıştır. Muhyiddin Arabi Hazretleri de bu esmalara devam edenlerdendi. Bu “Esma-i İdrisiyye”yi okumaya devam edenler belalardan uzak olur.Mal ve mülklerine zarar gelmesinden korunurlar.Manevi yönden derece almak isteyenler bu esmaları okumaya etsinler

Bu Dua ve Esmalar: İdris Peygamber A.S Tarafından hazırlanılmıştır. Ve bu sebeble esmai idrisiyye diye adlandırılmıştır. Hazreti İdris Aleyhisselam doğumu Mısır- Kahire'de Menef dedikleri yerde olmuştur.Annesi Büzüre Babası Büzr ismiyle anılmaktadır. Babası hz. Adem (a.s)ın beşinci karından gelen evlatlarındandır. 1. Hazreti Ademin oğlu Şit (A.S.) dır 2. Şit (A.S.) Oğlu Kaynan' dır. 3.Kaynan'ın oğlu Mehlail'dir. 4. Mehlail'in oğlu Büzr'dür. 5. Büzr'ün oğlu Uhnun'dur. ki İdris (A.S.) dır.

Muhammed ibni Hatîruddîn (Kuddise Sirmhu)mm beyanı veçhile; "Bu ism-i şeriflerin tamamına sabah namazından sonra üç kere yahut ikindiden sonra beş kere devam eden kişi (kalpleri keşfetme) makamına erişir. Bu ism-i şeriflere her gün bir kere dahi devam eden kişi müdavimlerinden kabul edilerek bereketlerine nail olur. 

Demirleri eritecek, suları donduracak,dağları yumuşatacak,delileri akıllandıracak,kırk cuma gecesi okuyanın günahlarını bağışlatacak ve dünyanın bütün dertlerini açacak eşsiz bir dua "Her kim (Allahu Te'ala'ya ait) bu isimlerle dua ederse Allah onun duasını kabul eder.  Beni hak ile gönderen Zita yemin ederim ki, kişi bu isimlerle demir bloklar' üzerine dua edecek olsa elbette onlar Allah'ın izniyle erirler  Eğer onlarla akan bir su üzerine dua edecek olsa Allah'ın izniyle elbette o su sakinleşir (donar kalır da o kişi üzerinden rahatça geçebilir).  Beni hak ile gönderen Zita yemin ederim ki, şüphesiz açlık ve susuzluk bir kişiyi (güç-süzlük raddesıne) ulaştırsa da sonra o kişi bu isimlerle dua etse Allih-u Tealla onu yedirir ve içirir. 

Eğer kişi gitmek istediği yerle arasında (engel) bulunan bir daga karşı bu isimlerle dua edecek olsa, AllAh-u Tealla ona dağın zor geçidini yumuşatır da o şahıs istediği yere (kolayca) gidebilir. Eğer bu duayı aklını kaybetmiş birinin üzerine okursa, o kişi delilik halinden ayılır.  Eğer bunu çocuğu(nu doğurmak) kendisine zor gelen bir kadın üzerine okursa Allah.u Tealla ona kolaylık verir.   Eğer bir adam, içinde evinin bulunduğu şehir yanarken bu duayı okursa Allah-u Teala onu kurtarır da evi yanmaz.   Bir kişi cuma gecelerinden kırk gece boyunca (bu isimlerle) dua ederse Allah-u Teâlâ onun için Allah-u Azze ve Celle ile kendisi arasında bulunan (kimsenin bilmediği günah)ları bağışlar. - O kişiyle insanlar arasında olan günahlar' da (helalleşmeye çalışıp helallik alamadığı kul haklarını da) mağfiret eder.   Beni hak ile gönderen Zata yemin ederim ki, kim bu dua ile duada hulunursa Allah-u Teallia dünyanın bütün dertlerini ondan açar.   Eğer bir adam (bu isimlerle) zalim bir sultana beddua edecek olsa elbette Allâh-u Tealla o kişiyi onun zulmünden halas eder (kurtarır).    Her kim uyuyacagı vakit bu isimlerle dua ederse Allih-u Tealla o isimlerden herbirine mukabil kendisine yetmiş bin (bir rivayet yedi yüz bin) melek gönderir ki onlar (günahlannın bağışlanması için istiğfar ederler, ona dua ederler ve) bazen onun için sevaplar yazarlar, bazen günahların: ondan silerler ve Sür'a üfürülecegi güne kadar onun derecelerini yükseltirler.

1. Gece, özellikle sabah namazı vaktine yakın esnada durduk yere uyanma durumu oluyor mu?

2. Korkarak uyanma, yataktan sıçrama, sanki yatağa düşerek uyanma veya büyük bir korku ya da sıkıntıyla uyanma oluyor mu?

3. Bir odada bir mekanda yalnız kalındığında korku, titreme veya ürperme ya da izlenme hissi oluyor mu?

4. Bir sokakta yürürken, bir yere giderken, sanki çevreden veya arkanızdan biri size bakıyormuş hissi ya da izleniyormuş hissi var mı?

5. Evde uyur/uyanık halinde ya da uyanıkken tıkırtı, hışırtı, çınlama vb. gibi gaipten sesler duyma söz konusu mu?

6. Öfkeyi kontrol edememe basit şeyleri büyütme sebepsiz yere büyük öfke patlamaları veya sebepsiz tartışmalar oluyor mu?

7. Sürekli evde kalma isteği, insanlardan uzaklaşma ve bunalım durumu, buhran ve intihar düşüncesi gibi durumlar var mı?

8. Aile veya arkadaşlar ile basit tartışmaların saçma ve anlamsız yerlere uzayıp kırıcı kavgalara dönüşmesi ve hemen ardından pişmanlık ile kendini suçlama var mı?

9. Allah c.c.’ya sırt çevirme, imanda eksiklik veya farklı inançlara sempati duyma hali var mı?

10. Her işin ters gitmesi, maddi manevi işlerin hep yarıda bozulması var mı?

11. Nedeni tıbbi olarak açıklanamayan ağrı, sürekli ağırlık ve yorgunluk hissi, bitkinlik ve sürekli uyuma isteği var mı?

12. Psikolojik bir rahatsızlığın doktor kontrolüne alınmış olmasına rağmen sürekli kötüye gitmesi, ilaç ve terapinin dahi hastayı rahatlatamama hali var mı?

13. Yüzde ve vücutta sürekli çıkan çıban ya da sivilceler var mı?

14. Yemek yemede düzensizlik, sürekli açlık veya sürekli iştahsızlık hali var mı?

15. Günah olan şeylere sempati ve istek duyma hali var mı?

Eğer bu sorulardan beş veya daha fazlasına cevabınız evet ise büyü belirtileri gösteriyor olabilirsiniz veya muhtemelen bir cin musallatı etkisi altında olmanız söz konusu. Bu durumda müracat edeceğimiz korunma yöntemi

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

NAMAZ VAKİTLERİ

TAZİYELER

tümü
yukarı çık